Naszym zadaniem był projekt graficzny, ilustracje, skład i przygotowanie książek do druku. 

Jednak nasza opiera nad projektem nie kończy się zwykle na przygotowaniu części graficznej. Tutaj odpowiadaliśmy też za wybór drukarni oraz materiału. 

Dobór odpowiedniego papieru czy uszlachetnienia jest bardzo ważnym czynnikiem. Na "zachowanie" materiału, w przypadku druku najczęściej jest to papier, wpływają nie tylko: gramatura, matowe czy błyszczące wykończenie, faktura, sztywność, skala bieli czy grubość papieru. Znaczenie mogą mieć również takie czynniki jak surowiec, czy kierunek ułożenia włókien. W przypadku wyboru uszlachetnień wybór jest jeszcze większy.

Książki z serii Ślady Leszego zdecydowaliśmy się wydrukować na papierze Sora Matt Plus, który dzięki dodatkowi długowłóknistej masy eukaliptusowej jest plastyczny i jedwabiście miękki w dotyku oraz posiada właściwości, które nie tylko gwarantują wyjątkową wytrzymałość, ale też walory estetyczne.

Głęboko matowe wykończenie powierzchni oraz neutralna, przyjazna oku biel, uzyskana bez dodatku wybielaczy optycznych, pozwalają osiągnąć wyjątkowy efekt w druku ilustracji oraz eliminują powstawanie refleksów świetlnych.
Back to Top